Inne modlitwy do św. Macieja Ap.

Przez zwalczanie pokus do zwycięstwa!

O Boże, któryś przez zasługi chwalebnego Macieja Apostoła i Męczennika w swoim miłosierdziu łaskawie dał nam przykład Jego Apostolskiej wielkości i męczeństwa dla wzmocnienia i utwierdzenia nas w wierze, chroń nas, aby pokusy nigdy nie rozdzieliły nas z Tobą, błagamy Cię, Panie, przez Jezusa Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa przeciw wpływom dóbr ziemskich

O święty Macieju Apostole, chwalebny towarzyszu Pana Jezusa, który tak odważnie przedłożyłeś niewidzialne dobra świętości i wieczności ponad widoczne dobra tego świata, uzyskaj dla nas żywą wiarę i płomiennym miłosierdziem Twoim spraw, aby nasza pobożność zawsze wzrastała, abyśmy wiernie mogli służyć Panu Jezusowi przez całe nasze życie, a po śmierci zasłużyli na szczęście oglądania Jego Oblicza w życiu wiecznym. Amen.

Modlitwa o doskonalenie cnoty

Boże, który przyłączyłeś św. Macieja do grona Twoich Apostołów, spraw, prosimy, abyśmy zyskali laskę i poprzez jego przykład mogli odważnie walczyć przeciwko wszystkiemu, co jest w sprzeczności z panowaniem Jezusa Chrystusa w naszych sercach, abyśmy mogli ofiarować nasze dusze w cnocie i tak rozpaleni w miłości Jezusa, prowadzeni byli drogą, którą nam wyznaczył. Prosimy, abyśmy do końca mogli iść i osiągnąć wieczne szczęście, przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje, Bóg w Trójcy Świętej Jedyny, teraz i na wieki wieków. Amen.

Modlitwa o czystość

O chwalebny święty Macieju Apostole, który ożywiony palącym się płomieniem miłości Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela, lśnisz w Kościele Świętym wspaniałością doskonałego świadectwa poprzez przebyte heroiczne cierpienia, uzyskaj dla nas u Twego Niebiańskiego Mistrza i Oblubieńca łaski utrzymujące nas w nieskalanej czystości, abyśmy za Twoim przykładem podążać mogli Jego śladami w ciągu całego naszego życia na ziemi, a po śmierci razem z Tobą mogli radować się w Jego chwale przez całą wieczność. Święty Macieju Apostole, zasiadający na stolicach, aby sądzić dwanaście pokoleń Izraela, chwalebnie przybrany w purpurę męczeństwa, wyjednaj dla nas łaski, abyśmy poznali znaczenie cierpienia, jak cierpieć, jak się poświęcać, a wszystko w wierności i podporządkowaniu się Bogu aż do śmierci, abyśmy zasłużyli na przebywanie w jasności Jego Oblicza w wieczystym raju. Amen.

Modlitwa o pomoc w potrzebie

Święty Macieju Apostole, za pośrednictwem którego dokonało się wiele cudów na rzecz biednych i cierpiących, miej litość nade mną. Ty, który znasz ogrom i różnorodność moich potrzeb, zwróć uwagę na mnie klęczącego u Twych stóp, pełnego nędzy i nadziei, błagającego Cię o litość. O wielki święty Apostole, łaskawie usłysz mnie i racz uzyskać u Boga miłosierne wysłuchanie za Twoim pośrednictwem wszystkich moich próśb, które teraz do Ciebie zanoszę... Jestem całkowicie przekonany, że przez Twoje zasługi towarzyszenia Panu Jezusowi, zniesioną pogardę, lekceważenie, cierpienia i Twoją męczeńską śmierć, które zjednoczyły Ciebie z Męką i Śmiercią Twego Mistrza i Oblubieńca, otrzymam łaski, o które błagam Ciebie, i w radości serca mego dzięki składać będę Bogu, który uwielbiony przez wszystkich Świętych panuje w miłosierdziu swoim teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

Wezwania do św. Macieja Apostoła

Bądź pozdrowiony Macieju Apostole,
Chwała, miłość, honor i błogosławieństwo Bogu Ojcu, który wyróżnił Ciebie,
Bogu Synowi, który wybrał Ciebie na swojego Apostoła,
Bogu Duchowi Świętemu, który prowadził i uświęcił Ciebie,
Błogosławiony przez aniołów, którzy Ciebie osłaniali,
Pokój i wieczne błogosławieństwo wszystkim,
którzy czczą, miłują i wzywają Ciebie. Amen.

Święty Maciej u Apostole przesławny, który dla Jezusa Chrystusa, głoszenia wiary i cnót chrześcijańskich przelałeś krew i oddałeś swe życie, uproś mi łaskę głębokiej wiary, miłości i wierności Jezusowi i Maryi. Pocieszaj mnie w utrapieniach, ratuj w niebezpieczeństwach i przyjdź mi z pomocą w chwilach prób i doświadczeń, a szczególnie w godzinie śmierci. Amen.

W: Nabożeństwo do Apostołów, Wyd. "M", Kraków 2008.

8 komentarzy:

 1. Anonimowy30.1.14

  modl sie za nami sw macieju

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy14.5.14

  św. Macieju proszę Ciebie o zdrowie dla mojego Maciusia, aby był zdrowy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy15.5.14

  Święty Macieju Apostole wyjednaj mi łaskę odczytania i wypełnienie mojego życiowego powołania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy7.6.14

  Swiety Macieju przeslawny patronie Macka...Pomoz mu powstac z upadku.Pomoz wyjsc z toksycznej zaleznosci i zwalczyc uzaleznienie od narkotykow.Sprawa beznadziejna,blagam przez Chrystusa Pana naszego,amen.

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy20.6.14

  Święty Macieju polecam się Twojej opiece - proszę o potrzebne łaski na każdy dzień w tej trudnej sytuacji ...

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy12.7.14

  SWIETY MACIEJU SPRAW ŻEBY MOJA CÓRKA BYLA DZIEWCZYNA MAĆKA

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy14.5.15

  Św.Macieju wyjednaj łaskę nawrócenia dla mojego syna Macieja,jego powrotu na łono Kościoła oraz osłaniaj go od wszelkiego złego.

  OdpowiedzUsuń
 8. Anonimowy24.2.16

  Św. Macieju proszę o zdrowie dla mnie i moich dzieci i wnukow

  OdpowiedzUsuń